Metro Classic Conference - Girls
Metro Classic Conference - Girls
October 19, 2019
Results By Wisconsin Runner Timing Systems www.wisconsinrunner.com
Table of Contents
Finish List - Girls - Varsity
Team Summary - Girls - Varsity
Top
Overall Finish List - Girls
Varsity
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 857 Sophie Moravec Martin Luther 19:53.0 6:24/M 10
2 2 856 Jordan Koepke Martin Luther 20:49.3 6:42/M 11
3 3 147 Morgan Ramsey Catholic Central 21:55.0 7:03/M 10
4 4 1013 Kyrie Patterson Shoreland Lutheran 21:57.5 7:04/M 11
5 5 53 Bernadette Frisch Catholic Central 22:02.2 7:05/M 10
6 6 1054 Brie Luchun Ledvina The Prairie School 22:23.6 7:12/M 9
7 7 1107 Caroline Ulrich The Prairie School 22:26.7 7:13/M 11
8 (< 5) 550 Nora Schuele Dominican/Eastbrook Acad 22:41.5 7:18/M 9
9 8 573 Maryjoseph Acosta Kenosha St. Joseph Catholic Academy 22:46.3 7:19/M 11
10 9 1020 Lydia Zarling Shoreland Lutheran 23:03.9 7:25/M 11
11 10 853 Mariana Brick Martin Luther 23:05.5 7:25/M 11
12 11 75 Elsie Kmecak Catholic Central 23:07.3 7:26/M 9
13 12 86 Kaleigh Lynch Catholic Central 23:11.4 7:27/M 10
14 13 854 Lauren Jurss Martin Luther 23:37.2 7:36/M 12
15 14 998 Katrina Innamorato Shoreland Lutheran 23:51.1 7:40/M 12
16 15 993 Camren Cheney Shoreland Lutheran 23:55.6 7:42/M 11
17 (< 5) 927 Olivia Rincon Racine Saint Catherine's 24:12.0 7:47/M 10
18 (< 5) 538 Josie Balistreri Dominican/Eastbrook Acad 24:22.6 7:50/M 10
19 16 858 Kathy Moreno Martin Luther 24:27.3 7:52/M 11
20 17 1003 Abigail Lange Shoreland Lutheran 24:45.7 7:58/M 9
21 18 1015 Ella Van Buren Shoreland Lutheran 25:20.7 8:09/M 10
22 19 1044 Fiona Anton The Prairie School 25:23.7 8:10/M 9
23 20 855 Thea Jurss Martin Luther 25:45.9 8:17/M 11
24 21 111 Summer Peterson Catholic Central 26:11.3 8:25/M 10
25 22 1053 Emma Knoell The Prairie School 26:20.1 8:28/M 12
26 23 1075 Sydney Peterson The Prairie School 26:48.5 8:37/M 11
27 24 900 Hayden Kraus Racine Lutheran 27:02.9 8:42/M 10
28 25 891 Camille Juga Racine Lutheran 27:03.7 8:42/M 11
29 (< 5) 952 Gabby Masarik Saint Thomas More 27:33.1 8:52/M 12
30 26 887 Emily Gomez Racine Lutheran 27:42.8 8:55/M 10
31 (< 5) 956 Savannah Wittig Saint Thomas More 28:17.3 9:06/M 11
32 27 655 Hannah Shibilski Kenosha St. Joseph Catholic Academy 28:35.3 9:12/M 9
33 28 995 Lorreli Fischer Shoreland Lutheran 28:46.7 9:15/M 12
34 29 901 Sofia Luxem Racine Lutheran 28:50.1 9:16/M 12
35 30 852 Val Benitez Martin Luther 28:50.9 9:17/M 10
36 (< 5) 926 Jazmin Muro Racine Saint Catherine's 29:01.3 9:20/M 10
37 (< 5) 954 Grace Mortell Saint Thomas More 29:14.7 9:24/M 11
38 31 1049 Maddie Gaylord The Prairie School 29:21.3 9:26/M 9
39 32 661 Yuwen Yao Kenosha St. Joseph Catholic Academy 29:45.5 9:34/M 12
40 (< 5) 949 Rachel Klosiewski Saint Thomas More 30:00.5 9:39/M 11
41 33 578 Mary Bolog Kenosha St. Joseph Catholic Academy 30:48.4 9:54/M 12
42 34 631 Alyssa Schmitz Kenosha St. Joseph Catholic Academy 31:53.3 10:15/M 12
43 35 883 Lauren Gaither Racine Lutheran 31:53.5 10:15/M 10
44 36 890 Brittney Harrison Racine Lutheran 33:26.4 10:45/M 12
45 (< 5) 928 Alivia York Racine Saint Catherine's 34:12.6 11:00/M 10
Top
Team Summary Report - Girls
Varsity
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Martin Luther 42 1 2 10 13 16 20 30
Top 5 Times: 1:51:52.5
2 Catholic Central 52 3 5 11 12 21
Top 5 Times: 1:56:27.3
3 Shoreland Lutheran 59 4 9 14 15 17 18 28
Top 5 Times: 1:57:34.0
4 The Prairie School 77 6 7 19 22 23 31
Top 5 Times: 2:03:22.8
5 Kenosha St. Joseph Catholic Academy 134 8 27 32 33 34
Top 5 Times: 2:23:48.9
6 Racine Lutheran 139 24 25 26 29 35 36
Top 5 Times: 2:22:33.1
Inc. Dominican/Eastbrook Acad 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Racine Saint Catherine's 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Saint Thomas More 4 finishers
Top 5 Times: